Moje przecięcia

50N / 20E - Kraków, Małopolska, Polska 

18 lutego 2006 11:00

Pierwsze tegoroczne dojście do punktu 50N/20E dość utrudnione ze względu na długo zalegający śnieg i ciągle występujące opady. Zniecierpliwiony wyczekiwaniem wiosny skorzystałem z pierwszej okazji pogodnego dnia i wyrwałem się 'przetestować' świeżo zakupiony sprzęt. Brodząc po kostki w wodzie i wodnistym śniegu poświęciłem swoje niedzielne buty, by dotrzeć do tego uświęconego tradycją odwiedzin lokalnego "Środka Europy".

Najprostszy dojazd:

Opis miejsca

W koło rozciągają się łąki i pola (w kierunku południowym), ściana niewielkiego lasku (w kierunku wschodnim i północnym) oraz zabudowania gospodarskie (200 metrów w kierunku zachodnim). W kierunku południowo zachodnim teren lokalnej stadniny. W odległości 100 metrów w kierunku północnym, za ścianą kępy drzew, autostrada A4.

Administracyjnie teren należy do Krakowa, ale leży na pograniczu z Wieliczką. Kiedyś (kilka lat temu) można tu było przychodzić na spacery weekendowe. Ciche, spokojne miejsce na niedzielny wypoczynek. Teraz jednak pobliska autostrada przez cały czas zakłóca miejscową ciszę hałasem i smrodem spalin. Pomimo to warto jednak od czasu do czasu odwiedzić to miejsce.


Wskazania GPS w lasku. Pomiędzy drzewami "zgubił się" sygnał EGNOS.


Najprostszy dojazd od ulicy Wielickiej.


Widok punktu z satelity.


Punkt 50N/20E na wprost - odległość około 5m.


Widok na punkt - odległość około 15m.


Widok spof lasku w kierunku zachodnim.

 


(c) Aleksander Piwkowski

alex@apsoft.com.pl