Moje przecięcia

50N / 22E - Rzeszów, Podkarpackie, Polska 

6 sierpnia 2006 12:00

Wakacyjna wyprawa w Bieszczady (z Krakowa) jest niezłą okazją do „zdobycia” kolejnych punktów przecięcia. Tym razem droga przez Rzeszów do Przemyśla doprowadziła mnie do punktu 50N/22E oraz 50N/23E.

Dojazd do punktu 50N/22E jest banalnie prosty. Z obwodnicy E40 (Powstańców Warszawy) omijającej centrum miasta należy zjechać na ulicę Eugeniusza Kwiatkowskiego. 1,2km dalej należy skręcić w ulicę Strażacką, a następnie po około 300m należy zjechać w kierunku południowym w wąską ulicę Podmiejską. Ulica Podmiejska to wąska na jeden samochód asfaltowa uliczka dojazdowa właściwie do kilkunastu domostw tylko oraz do ogródków działkowych. 

Punkt CP znajduje się na terenie P.O.D. „Nad Strugiem”. Samochód zaparkowaliśmy więc na małym placyku tuż przed wejściem na teren ogródków. Od bramy idzie się ładną alejką z równo przystrzyżoną soczystą trawą, w kierunku południowym około 170 metrów – i to już koniec drogi. Dalej alejkę przegradza rzeczka Strug, która kilkaset metrów dalej wpada do Wisłoki, ale punkt CP znajduje się tuż przed jej wysoką na kilka metrów skarpą, w bardzo bliskim sąsiedztwie betonowego słupa sieci elektrycznej.

Namiar na punkt 50N/22E złapaliśmy bez większego kłopotu z aproksymowaną dokładnością 3m (bez anteny zewnętrznej). Poza zdjęciami kierunkowymi pstryknęliśmy jeszcze kilka ujęć charakterystycznych oraz panoramę. 

W kierunku północnym rozciągają się poszczególne parcele ogródków. Bardzo ładnie zadbane toną w pełnej gamie intensywnych kolorów uprawianych owoców, warzyw i kwiatów. W kierunku południowym na kilka metrów wysokie wznoszą się gałęzie krzewów i młodych drzewek porastających północny stok Strugi. Także i one stwarzają miły dla oka widok porządku i czystości. Jedynie dalej, w kierunku zachodnim widać na skarpie rzeczki wysypisko uprzątniętych z działek roślin. W kierunku zachodnim i wschodnim ciągnie się ładnie utrzymana zielona ogrodowa alejka.

Zwiedzanie Rzeszowa zaplanowaliśmy na drogę powrotną z gór, dlatego teraz, nieco rozczarowani łatwością „zdobycia” punktu, po krótkim odpoczynku i posileniu się, pojechaliśmy w kierunku Przemyśla szukać kolejnego CP.


Tuż koło słupa telegraficznego.


Widok na ogródki działkowe w kierunku połnocnym.


Widok w kierunku E.


Widok w kierunku S.


Widok w kierunku W.


Brana na teren ogródków działkowych.


Punkt 50N/22E znajduje się tuż koło tego słupa, około 1m w kierunku NE, widok od strony zachodniej.


Zdobywcy. Od lewej: Artur, Łukasz, Alex.


Widok na punkt z kierunku zachodniego.


Kilka metrów dalej w kierunku południowym.


Wjazd na ulicę Podmiejską.


Przed bramą na teren ogródków działkowych.

 


(c) Aleksander Piwkowski

alex@apsoft.com.pl